Previous slide
Next slide

Tudományos tanácsadás a társadalom szolgálatában

2024. november 4. és 30. között, a Magyar Tudományos Akadémia 21. alkalommal rendezi meg A Magyar Tudomány Ünnepe c.rendezvénysorozatát.

Az Országgyűlés a 2003. évi XCIII. törvényben A Magyar Tudomány Ünnepének nyilvánította november 3-át, azt a napot, amelyen 1825. november 3-án felajánlotta Széchenyi István birtokainak egyéves jövedelmét a Magyar Tudós Társaság alapításának céljára, ezzel lehetővé téve a Magyar Tudományos Akadémia megalapítását.

Az egész hónapon át tartó tudományünnepi programsorozat küldetése, hogy teret biztosítson és minél szélesebb körben megismertesse a legfrissebb hazai tudományos kutatásokat, elért eredményeket – melyek jelentős hatással vannak mindennapjainkra, meghatározzák jövőnket-, felkeltve a fiatalabb generációk figyelmét is a tudományos életpálya iránt.

Az idei mottó: „Tudományos tanácsadás a társadalom szolgálatában”. A nyitóünnepségnek a Pécsi Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Kara ad otthont november 4-én, 11 órai kezdettel, melyet a Magyar Tudományos Akadémia YouTube csatornáján keresztül élőben is követhetnek az érdeklődök. (https://www.youtube.com/c/MTA1825/featured)

A programsorozathoz idén is csatlakozott Kutatóközpontunk. Elsőként, 2024. november 11-én A mikotoxinok komplex kérdésköre c. rendezvényre kerül sor a Magyar Tudományos Akadémia, Humán Tudományok Kutatóházában. November 15-én és 29-én hazai pályán az Agrár Tárlat: ScienceFair – Tudományos forgatag: klímatudatosság, nemesítés, talaj- és növényvédelem egy helyen workshop során a Mezőgazdasági Intézet, a Növényvédelmi Intézet és a Talajtani Intézet tematikus bevezető előadásaival, kerekasztal-beszélgetések segítségével kaphatunk betekintést arra vonatkozóan, hogy milyen környezeti kihívásokkal kell szembenéznünk és ezekre milyen tudományos megoldások léteznek, hogyan tudjuk a talajok termelőképességét megőrizni, milyen hagyományos és precíziós növénytermesztési eljárások léteznek, mit is jelent a fenntartható növényvédelem, továbbá arra is, hogy a drónok hogyan befolyásolják a mezőgazdaság jövőjét?  
Végül, de nem utolsó sorban, november 27-én, az Állatorvostudományi Egyetem campusán Az Első Magyar Zootaxonómiai Konferencia kerül megrendezésre, ahol a tudományág és az elért eredmények bemutatásán túl, megismerhetjük mitől is izgalmas, miért is nyújthatja a felfedezés örömét egy életen át az említett tudományterület.

Bővebb információt eseményeinkről itt találnak.   

Facebook
Twitter
LinkedIn

© Copyright ATK Minden jog fenntartva. 2023